След три мача без успех във всички турнири Челси надви трудно у дома Астън Вила в среща от междинния 15-и кръг в английската Висша лига и се върна на победния път. Тами Ейбрахам (24) изведе „сините“ напред в резултата след пас на Джеймс, но малко преди почивката египтянинът Махмуд Ибрахим Хасан – Трезеге (41) изравни след подаване на Ахмед Ел Мохамади. Скоро след началото на втората част Мейсън Моунт (48) отново даде аванс на домакините с красив гол, дошъл след асистенция на Тами Ейбрахам, който свали топката с гърди на своя съотборник, който с мощен шут прати топката под гредата. До края на мача гостите от Бирмингам не успяха да стигнат до ново равенство и си тръгнаха без точки от Лондон. След успеха си Челси е твърдо четвърти с 29 точки. Астън Вила е на 15-а позиция с 15 точки.

В същото време Лестър продължава да демонстрира страхотна форма и след 2:0 у дома срешу последния Уотфорд записа осма поредна победа във всички турнири. Джейми Варди (55-дузпа) и Джеймс Медисън (90+5) вкараха головете за успеха на „лисиците“, които се върнаха на втората позиция с 35 точки и 3 повече от шампиона Манчестър Сити. „Стършелите“ са на дъното с едва 8 точки.

Уулвърхемптън пък срази гостуващия Уест Хям с 2:0. Леандер Дендонкер (23) и Патрик Кутроне (86) се разписаха за „вълците“ и ги изкачиха до петата позиция с 23 точки. „Чуковете“ разочароваха след успеха над Челси (1:0) в миналия кръг и са на 13-а позиция с 16 точки.

Саутхемптън победи у дома Норич с 2:1 и след втората си поредна победа в елита напусна опасната зона. Дани Ингс (22) и Райън Бертранд (43) бяха точки след пасове на Уард-Проус и Шейн Лонг за „светците“, които вече са 17-и с 15 точки. Финландският нападател Теему Пуки (65) бе точен за „канарчетата“, които остават предпоследни с 11 точки.