Английският Евертън се върна победния път във Висшата лига след серията от четири поредни загуби. "Карамелите", водени от Маркос Силва, надиграха с 2:0 Уест Хям в двубой от 9-ия кръг на първенството.

Първият гол в срещата падна в 17-ата минута, а негов автор бе Бернард. Бразилецът буквално развинти отбраната на "чуковете", а след това прокара топката зад гърба на Роберто.

Второто попадение падна в заключителните минути на двубоя, като негов автор бе Гилфи Сигурдсон. Исландецът реализира много красив гол от дистанция, с който оформи крайното 2:0.

Иначе в самия двубой домакините бяха по-добрият тима почти през всичките 90 минута, като единствено многото пропуски ги лишиха от по-сериозен резултат.

В крайна сметка победата бе на тяхна сметка, а с нея Евертън се изкачи до 12-ото място с актив от 10 точки. Уест Хям пък е четири места по-напред с 12 спечелени точки.