Лестър затвърди добрите игри от началото на сезона във Висшата лига, след като постигна впечатляващ обрат 2:1 срещу Тотнъм в 6-ия кръг на първенството.

"Лисиците" изостанаха в резултата в 29-ата минута, след като Хари Кейн отбеляза много красив гол за 1:0.

До края на полувремето хората на Брендън Роджърс бяха една идея по-активни, но така и не стигнаха до изравняването.

През второто полувреме Тотнъм успя да стигне до второ попадение чрез Серж Орие, но то бе отменено от ВАР заради 12 сантиметра засада.

Минути по-късно Лестър изравни резултата чрез Рикардо Перейра, който се възползва от хубав пас на Варди.

В края на двубоя шокът за "шпорите" бе пълен, след като Джеймс Мадисън отбеляза хубав гол от дистанция, оформяйки крайното 2:1.

В класирането Лестър излезе временно на второто място с актив от 11 точки, като към момента изостава на 4 от лидера Ливърпул, който е с мач по-малко. Тотнъм пък е пети с 8 пункта.