Лидерът Ливърпул спечели убедително с класиката 3:0 при визитата на намиращия се в слаба форма Борнемут в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига и удължи рекорда си на 33 мача без загуба в елита – 28 победи и 5 равенства.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп даде почивката на сенегалския нападател Садио Мане, който изгледа мача от резервната скамейка, а бразилецът Роберто Фирмино дори не бе в групата за мача.

Алекс Окслейд-Чембърлейн (35) даде преднина на гостите след пас на Джордан Хендерсън, а малко преди почивката Наби Кейта (44) удвои аванса им след асистенция на Мохамед Салах.

През втората част пък Кейта подаде на Мохамед Салах (54), който оформи крайния резултат. До края на мача мърсиайдци намалиха оборотите и повече попадения нямаше.

След седмата си поредна шампионатна победа Ливърпул е на върха с 46 точки и на 11 пред Лестър, който утре гостува на Астън Вила. „Черешките“ допуснаха пета поредна загуба и са 15-и с 16 точки.