Българският национал Димитър Евтимов записа пореден силен мач на вратата на Акрингтън Стенли, който победи на свой терен лидера Ипсуич с 2:0 в среща от 14-ия кръг на третото ниво на английския футбол – Лига 1.

В герой за домакините се превърна Колди Бишъп (17, 41-дузпа), който реализира и двата гола в срещата, като изработи дузпата за второто попадение.

Страстите се нажежиха много през втората част, като в 78-ата минута след директни червени картони напуснаха по един футболист от двата тима. Рос Сайкс от домакините и Армандо Добра от гостите бяха изгонени, след като се спречкаха.

След успеха Акрингтън Стенли се изкачи до 17-о място с 14 точки. Ипсуич записа първа загуба от началото на сезона, но остава лидер с 27 точки.