Тотнъм размаза у дома Бърнли с 5:0 в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига и записа най-убедителна победа под ръководството на Жозе Моуриньо. Това бе е първи мач, в който „шпорите“ не допускат гол, откакто ги пое Специалния.

Лондончани реагираха бързо на поражението от Манчестър Юнайтед (1:2) на „Олд Трафорд“ през седмицата и нанизаха два бързи гола във вратата на Бърнли чрез Хари Кейн (4) и Лукас Моура (9), разписали се след пасове на Хьон-Мин Сон и Деле Али. До края на първата част Хьон-Мин Сон (32) направи разликата класическа след подаване на Ян Вертонген.

След почивката Хари Кейн (54) вкара втори гол след нова асистенция на Деле Али, а след това само подаде на Муса Сисоко (74), който оформи крайния резултат.

Така Тотнъм се изкачи на пета позиция с 23 точки и изостава с 6 от четвъртия Челси. Бърнли е 13-и с 18 точки.

В друга среща от кръга последният Уотфорд и Кристъл Палас поделиха по точка след 0:0. Така "стършелите" остават на дъното с 9 точки, а "орлите" са седми с 22.