Лацио отвя с 6:0 Работнички и може да се счита за сигурен участник в групите на Лига Европа. "Орлите" надиграха по категоричен начин македонския си съперник, който в предишната фаза на турнира отстрани Анортозис, който е воден от българския специалист Станимир Стоилов, и където играят Станислав Ангелов, Игор Томашич, Емил Ангелов и Маркиньос.

До почивката Лацио поведе с 2:0. Ернанеш откри резултата в 20-ата минута, а в 39-ата Стефано Маури удвои.

През втората част с две попадения се отчете новото попълнение на "орлите" Джибрил Сисе. 30-годишният френски нападател порази вратата на македонците в 51-ата и 65-ата минути, за да се стигне до комфортното 4:0 за домакините.

В края на мача Лацио стигна до още два гола. В 87-ата минута Томазо Роки вкара за 5:0, а крайното 6:0 в 90-ата оформи Мирослав Клозе. Както е известно, германският голаджия премина това лято в Лацио от Байерн (Мюнхен).