Българският национал Мартин Петров вкара победния гол за Болтън при успеха с 2:1 срещу третодивизионния Макълсфийлд в мач от втория кръг за Купата на лигата в Англия – Карлинг Къп.

Доста изненадващо гостите от Макълсфийлд поведоха на „Рийбок Стейдиъм” с гол на Емил Синклер още в 11-ата минута, но турският национал Тунджай Санлъ изравни за Уондърърс в 56-ата минута.

Звездният миг на Марто бе в 73-ата минута, когато той се разписа отблизо за крайното 2:1 след чудесен пас на Тунджай. Така българинът класира Болтън за третия кръг, където ще играе и грандът Ливърпул, победил като гост с 3:1 тима на Екзитър.

В третия етап на Карлинг Къп ще играе и Ливърпул, който би с 3:1 като Екзитър. Попаденията за отбора на Кени Далглиш вкараха Луис Суарес, Макси Родригес и Анди Керъл. /БЛИЦ