Баскетболистите на Германия победиха тези на Израел с 91:64 в среща от първия кръг на Група “B” на Европейското първенство в Литва.

Двубоят бе равностоен само през първата част, в която Германия взе аванс от само точка при 15:14. През вторите 10 минути Дирк Новицки и компания разпиляха съперниците си и Бундестима се оттегли на почивка с аванс от 14 точки - 40:26.

През второто полувреме картината не се промени особено, като Германия продължаваше да доминира, а баскетболистите на Израел така и не намериха начин да се противопоставят. В крайна сметка финалната сирена прозвуча при резултат 91:64.

Най-резултатен за Бундестима бе звездата от НБА Дирк Новицки с 25 точки, а Крис Кеймън приключи мача с „дабъл-дабъл”. Гай Пнини вкара 20 точки за Израел, а Лиор Елиаху добави 11 пункта. /БЛИЦ