Отборите на Русия и Армения записаха очаквани победи в срещи от Група „B” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Русия спечели трудно домакинството си срещу Македония с 1:0. Единствения гол за успеха на Сборная вкара Игор Семшов в 41-ата минута. След почивката руснаците така и не успяха да увеличат аванса си въпреки териториалното превъзходство. След победата си Русия се изкачи на първо място във временното класиране с 16 точки от 7 мача, а Македония е пета с 4 пункта от 7 срещи.

Русия - Македония 1:0
1:0 Игор Семшов (41)

В същото време Армения спечели с 3:0 гостуването си на Андора. Точно за арменския успех бяха Маркос Пицели в 35-ата, Геворг Газарян в 75-ата и Хенрик Мхитарян от дузпа в 92-ата минути. С успеха си амрменците останаха четвърти с 11 точки от 7 мача, а Андора е на последната шеста позиция без точки също от 7 мача.

Андора - Армения 0:3
0:1 Маркос Пицели (35), 0:2 Геворг Газарян (75), 0:3 Хенрик Мхитарян (90+2 - дузпа)