Турция нанесе първа загуба на шампиона Испания на европейското първенство по баскетбол, което се провежда в Литва. Югоизточните ни съседи се наложиха с 65:57 в мач от Група “А”.

Двубоят бе без значение и за двата отбора. Испания, която имаше 4 победи от началото на турнира, си бе гарантирала участие във втората фаза. Турция също продължава напред. Това стана ясно по-рано днес след загубата на Полша от Великобритания с 81:88.

Испания водеше с 55:49 десет минути преди края, но вкара едва един кош в последната четвърт. Четвъртата част бе спечелена от Турция с 16:2.

В герой за комшийте се превърна Ерсан Илясова, който спечели 11 борби и добави 6 точки. Емир Пелдзич наниза 18 точки. Марк Гасол вкара 12 точки за Испания. Брат му Пау Гасол и Фелипе Рейес добавиха по 11./БЛИЦ