Холандия продължи впечатляващата си победна серия и при гостуването на Финландия, печелейки с 2:0. За "лалетата" това е осми успех от осемте изиграни мача до момента в квалификационна Група "Е".

Преди дни холандците разбиха с 11:0 Сан Марино, но тази вечер надделяха с доста по-скромен резултат срещу Финландия. Попаденията във вратата на домакините реализираха Кевин Стротман в 29-ата минута и Люк де Йонг в продължението на мача.

"Лалетата" са убедителен лидер в групата с пълен актив от 24 точки и на практика са недостижими за останалите си съперници, но на теория трябва да изчакат грешка на Швеция срещу Сан Марино тази вечер, за да завършат официално на първо място преди последните си два мача. Финландия пък остава на четвърто място в групата, без шансове за класиране.

Финландия - Холандия 0:2
0:1 Кевин Стротман (29), 0:2 Люк де Йонг (90+3)