Хърватия и Гърция си гарантираха първите две места в квалификационна Група "F" за Евро 2012, като до края имат още по 2 мача, включително и директен сблъсък на 7 октомври. Именно в Атина ще стане ясно кой от двата тима ще се класира директно на финалите в Украйна и Полша и кой ще играе на баражите.

"Шахмастистите" на Славен Билич тази вечер се добраха до обрата с 3:1 у дома срещу Израел. Гостите поведоха малко преди почивката с гол на Томер Хемед, но през второто полувреме точни в израелската врата бяха Лука Модрич и на два пъти Едуардо Да Силва.

Гърците пък се добраха до равенство 1:1 като гост на Латвия с изравнително попадение в 84-ата минута на Кирякос Пападолулос. Съдия на този двубой пък бе българинът Станислав Тодоров.

В другата среща от групата, която бе без значением Грузия и Малта завършиха 1:1.

В класирането на Група "F" Хърватия е лидер с 19 точки, Гърция има 18, а на третото място с 13 е Израел.