Байер (Леверкузен) надделя с категоричното 4:0 при гостуването си на Аугсбург в двубой от 5-ия кръг на Бундеслигата. Така "аспирините" временно оглавиха класирането с 10 точки, но имат мач повече от Байерн, Шалке 04 и Вердер, които са с по 9. След загубата Аугсбург остана на предпоследната 17-а позиция с едва 2 точки.

Новакът в Бундеслигата успя да поведе в резултата в 5-ата минута чрез Хайме Хосогай. Още при подновяването на играта обаче гостите изравниха чрез Сидни Сам - 1:1. В 23-ата минута "аспирините" сътвориха пълния обрат, когато точен бе Щефан Кислинг.

След почивката паднаха още две попадения във вратата на Аугсбург. Сидни Сам вкара второто си попадение в двубоя в 72-ата минута, а в 80-ата Ерен Дердийок оформи крайното 4:1 за Байер (Леверкузен).

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
09.09.11
21:30 часа
Аугсбург – Байер (Леверкузен) 1:4
1:0 Хайме Хосогай (5), 1:1 Сидни Сам (6), 1:2 Щефан Кислинг (23), 1:3 Сидни Сам (72), 1:4 Ерен Дердийок (80)
10.09.11
16:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 50 мача, 22 победи за Борусия (Дортмунд), 14 равенства, 14 победи за Херта
Борусия (Мьонхенгладбах) – Кайзерслаутерн
Баланс: 78 мача, 37 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 15 равенства, 26 победи за Кайзерслаутерн