Испания се класира на финал на европейското първенство по баскетбол и ще защитава титлата си. В първия полуфинал на Евробаскет 2011 иберийците победиха Македония с 92:80. Успехът на испанците им осигури участие на Олимпиадата в Лондон догодина. Прекрасното представяне на изненадата Македония приключи, но тимът има шансове да завоюва бронзовите медали.

Хуан Карлос Наваро и братята Пау и Марк Гасол бяха в основата на победата на Испания. Наваро наниза 35 точки, а двамата братя доминираха с точки и борби в подкошието. Испания взе аванс от 10 точки в началото на втората четвърт, но силна серия на македонците им даде една точка аванс на – 32:31. На почивката Македония отново водеше – 45:44, като от 45-те точки 32 наниза триото Перо Антич – Бо Маккейлъб – Илиевски.

В третата част играта вървеше кош за кош, но след 37-ата минута Испания поведе с 65:58. Наваро вкара тройка о през човек, за 68:60, наниза още една тройка за 71:62 – резултат, при който завърши третата част. В последната четвърт Македония игра прибързано и разликата стана 12 точки в полза на Испания. Авансът на шампионите продължи да бъде 10-12 точки и те победиха с 92:80.

Хуан Карлос Наваро завърши с 35 точки, от които 19 в третата част. Пау Гасол завърши с дабъл дабъл от 22 точки и 17 борби, а Марк Гасол (10 борби) и Серж Ибака вкараха по 11 точки. Бо МакКейлъб наниза 25 точки и 5 борби. Перо Антич добави 17 точки и 9 борби, а Владо Илиевски се отчете с 15 точки./БЛИЦ