Испания - Франция е финалът на Евробаскет 2011. След като по-рано испанците биха Македония, във втория полуфинал "петлите" се справиха с Русия, надделявайки с резултат 79:71.

Френските баскетболисти контролираха играта през почти цялото време и заслужиха успеха си. С класирането си за финала "петлите" си осигуриха място на Олимпиадата в Лондон, докато Русия ще играе на квалификационния турнир.

Тони Паркър бе най-резултатен за победителите с 22 точки, но пък най-добър за тях бе Никола Батум, завършил с 19 точки, 7 борби и 4 асистенции. За Русия Андрей Кириленко вкара 21 точки, а Тимофей Мозгов добави 12.

Финалът е в неделя от 21:00 часа, а преди това от 17:30 часа "Сборная" ще игре с Македония за бронзовите медали.