"Ботев" (Пловдив) разби Берое с 5:0 в мач от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Канарчетата" бяха абсолютни господари на стадион "Христо Ботев" и освен отбелязаните голове изпуснаха още множество положения пред вратата на гостите. Както е известно, мъжкият тим на Берое е на дъното в "А" група след 7 поредни загуби, а и при юношите нещата не вървят никак добре.

Още в 10-ата секунда играчът на "Ботев" Реджеб Халил изскочи зад защитата на гостите и стреля, но стражът на Берое спаси. Последваха няколко атаки на "жълто-черните" и в 7-ата минута Реджеб Халил откри резултата, след като се възползва от сериозно неразбирателство между защитата и вратаря на "зелените". Малко по-късно старозагорци получиха право да изпълнят непряк свободен удар на линията на наказателното поле, но след шута топката се удари в стената.

В 23-ата минута Константин Атанасов центрира отдясно, но сантиметри не достигнаха на Халил да стигне до топката. Само една минута по-късно отново Реджеб Халил остана сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. В следващата атака на "канарите" гол на Християн Казаков бе отменен заради засада. Домакините можеха да бъдат наказани за пропуските си, след като в 29-ата минута Божидар Кацаров бе оставен непокрит и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

В 38-ата Илиан Христов стреля с глава отблизо, вратарят на Берое се намеси отлично и изби, но топката отново попадна в халфа на "канарите" и той пусна към Константин Атанасов, който от 2 метра стреля мощно и направи резултата 2:0. Само 2 минути по-късно Илиан Христов получи перфектен пас и остана сам срещу стража на гостите и вкара топката в мрежата му. В даденото от съдията Валентин Станчев продължение след центриране отляво Любомир Петров покачи на 4:0, като при този резултат завърши първата част.

Треньорът на "Ботев" Иван Кочев направи няколко промени в състава на почивката, но това не се отрази сериозно на играта на тима му. През втората част "жълто-черните" продължиха да натискат съперника си, но стигнаха само до едно попадение, което бе дело на Християн Казаков.

Така талантите от школата на Берое претърпяха шесто поражение от началото на сезона в Елитната юношеска група до 19 години и заемат една от последните позиции с актив от едва 4 точки. "Ботев" пък има 14 точки.

Съставът на "Ботев": Юсеин Ахмедов, Любомир Цуцов, Любомир Петров (Димитър Мичков), Тодор Николов (Стоян Марудов), Николай Андреев, Християн Казаков, Константин Атанасов (к), Васил Гуджев, Методи Цветков, Илиан Христов (Костадин Богданов), Реджеб Халил (Неджиб Неджиб)