Холандецът Халид Буларуж вкара гол и се отчете с асистенция за Щутгарт при успеха с 2:0 над Кайзерслаутерн като гост в мач от 8 кръг на Бундеслигата. Успехът изкачи швабите на четвърто място в класирането.

Германският национал Какау засече центриране на Буларуж седем минути след почивката за третото си попадение от началото на сезона. В 72-ата минута холандският бранител, известен като Канибала, вкара втори гол за гостите.

Българският нападател Илиян Мицански не бе в групата на Кайзерслаутерн за мача заради контузия. Успехът изкачи тима на Бруно Лабадия на четвърто място с 13 точки, на пет зад лидера Байерн. “Червените дяволи” са точно над зоната на изпадащите с пет точки.

Домакинит, които имат само една победа този сезон бяха близо до откриването на резултата през първото полувреме, когато капитанът Кристиан Тиферт не успя да преодолее вратаря Свен Улрайх от близко разстояние. След това Ричард Сукута-Пасу стреля неточно.

Израелският национал Итай Шефтер пропиля три чисти положения през втората част, като и в трите ситуации стреля от около 12 метра./БЛИЦ

Фрайбург - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 20 мача, 6 победи за Фрайбург, 8 равенства, 6 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)