Армения победи като домакин Македония с 4:1 в среща от квалификационна Група “B” и запази всички шансове за второто място и участие в баражите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Още в 9-ата минута домакините имаха възможност да открият резултата, но удар на Юра Мовсисян срещна гредата. Все пак Армения поведе в 28-ата минута, когато Маркос Пицели с удар отблизо бе точен за 1:0. Малко след това в 34-ата минута Хенрик Мхитарян удвои преднината на арменците след удар от около 30 метра, а след почивката в 69-ата минута Геворг Газарян доведе нещата до класическо измерение – 3:0. Все пак четири минути преди края гостите вкараха почетно попадение чрез Ванче Шишков след удар с глава за 3:1. Възпитаниците на Вардан Минасян имаха време обаче и за още един гол, като в първата минута от добавеното време на мача Артур Саркисов оформи крайното 4:1. Македония игра почти цяло второ полувреме с числено намален състав, след като в 53-ата минута Величе Шумуликоски получи втори жълт и съответно червен картон.

След успеха си Армения се изкачи до второто място в групата с актив от 17 точки, докато Македония остана на предпоследната пета позиция със 7 пункта. Другите кандидати за втората позиция Словакия и Ейре играят по-късно съответно у дома срещу лидера Русия и като гост срещу Андора.

Армения - Македония 4:1
1:0 Маркос Пицели (28), 2:0 Хенрик Мхитарян (34), 3:0 Геворг Газарян (69), 3:1Ванче Шиков (86), 4:1 Артур Саркисов (90+1)