Турция загуби в Истанбул от Германия с 1:3 и отстъпи на Белгия второто място в Група “A” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Германия. Мачът бе без никакво значение за Бундестима, който отдавна си осигури класирането за Европейското първенство, но показа за пореден път класата си.

След силни минути за домакините в началото Марио Гомес откри резултата в 35-ата минута след бърза контраатака за 0:1. Вторият гол за гостите падна отново след бърза атака и хубав диагонален удар на Томас Мюлер в 66-ата минута. Домакините успяха да намалят резултата с гол на Хакан Балта след центриране на Гьокхан Гоьнюл в 79-ата минута, но това не притесни германците и те стигнаха до нов гол. Мюлер бе съборен в наказателното поле в 86-ата минута и съдията отсъди дузпа, която Бастиан Швайнщайгер превърна в гол за крайното 1:3.

Така Германия продължава да е лидер в групата след 9 победи и пълен актив от 27 точки, докато Турция остава с 14 точки и ще се надява играчите на Йоахим Льов да победят Белгия в последния си мач, а те да надиграят Азербайджан, за да се доберат до баражите.

В другия мач от групата очаквано Белгия разгроми на свой терен Казахстан с 4:1 и запази мечтите си за участие в баражите живи. „Червените дяволи” поведоха след гол от дузпа на Тими Симонс в 40-ата минута, а звездата на Лил Еден Азар покачи на 2:0 две минути преди почивката. След паузата бранителят на Манчестър Сити Венсан Компани направи нещата класически за 3:0, а Марвин Огунжими бе точен за 4:0 в 84-ата минута. Крайното 4:1 оформи Кайлат Нурдалетов от дузпа четири минути преди края.

След победата си Белгия излезе на второ място с 15 точки, докато Казахстан остана последен с 3 пункта.

Турция - Германия 1:3
0:1 Марио Гомес (35) , 0:2 Томас Мюлер (66), 1:2 Хакан Балта (79), 1:3 Бастиан Швайнщайгер (86-дузпа)

Белгия - Казахстан 4:1

1:0 Тими Симонс (40-дузпа), 2:0 Еден Азар (43), 3:0 Венсан Компани (49), 4:0 Марвин Огунжими (84), 4:1 Кайлат Нурдаулетов (86-дузпа)