Аржентина започна с убедителна победа квалификациите за Мондиал 2014, след като се наложи с 4:1 над Чили. Гонсало Игуаин вкара хеттрик за “гаучосите”, а Лионел Меси добави едно попадение.

Аржентинците доминираха от самото начало на мача, а Гонсало Игуаин откри резултата в осмата минута. Меси удвои в 26-ата, а Игуаин бе точен и в 52-ата и 63-ата минути. Матиас Фернандес вкара за Чили в 60-ата.

Първото попадение на Гонсало Игуаин дойде след дълъг пас на съотборника му в Реал (Мадрид) Анхел ди Мария. След това Лео Меси вкара след пас на Игуаин. Това бе първото попадение на звездата на Барселона за националния от 17 мача.

Умберто Суасо пропиля най-доброто положение за чилийците през първото полувреме. В 43-ата минута близо до вратата, той стреля неточно.

В 52-ата минута Игуаин отново вкара след пас на Ди Мария. Осем минути по-късно дойде попадението на Фернандес за Чили, но след три минути нападателят на Реал (Мадрид) оформи своя хеттрик в мача. Този път асистенцията бе на Меси.

Аржентина – Чили 4:1
1:0 Гонсало Игуаин (8), 2:0 Лионел Меси (26), 3:0 Гонсало Игуаин (52), 3:1 Матиас Фернандес (60), 4:1 Гонсало Игуаин (63)

Аржентина: Мариано Андухар, Пабло Сабалета, Николас Бурдисо, Николас Отаменди, Маркос Рохо, Родриго Брана, Евер Банега (72-Фабиан Ринаудо), Хосе Ернесто Соса (79-Едуардо Салвио), Анхел ди Мария (85-Йонас Гутиерес), Лионел Меси, Гонсало Игуаин

Чили: Клаудио Браво, Гонсало Хара, Валдо Понсе, Артуро Видал, Маурисио Исла, Карлос Кармона, Жан Босежор (55-Марко Гонсалес), Хорхе Валдивия, Матиас Фернандес (81-Кристобал Хоркера), Маурисио Пиния (54-Едуардо Варгас), Умберто Суасо