Швеция победи у дома Холандия с 3:2 и се класира за Европейското първенство в Полша и Украйна догодина, след като завърши на второ място в Група „Е” с 24 точки и стана най-добрият втори тим от всички групи. Това пък бе първо поражение за „лалетата” от финала на Световното първенство в ЮАР, когато паднаха с 0:1 от Испания след продължения.

Още в 14-ата минута Ким Келстрьом стреля отдалеч и не даде шанс на вратаря Мишел Ворм за 1:0. Холандия обаче бързо възстанови равенството благодарение на Клаас-Ян Хунтелаар, който се отличи със страхотно изпълнение с глава в 23-ата минута за 1:1. След почивката Дирк Каут реализира с глава в 50-ата минута за 1:2. Шведите обаче бързо се съвзеха от шока и получиха правото да изпълнят дузпа в 52-ата минута, когато Себастиан Ларсон хладнокръвно изравни. Броени секунди по-късно пълният обрат в мача бе факт, след като Ола Тойвонен направи Мишел Ворм безпомощен за трети път в мача с мощен изстрел отблизо за крайното 3:2. До края на мача холандците направиха безброй пропуски. Хунтелаар и Каут направиха поредните си пропуски в минутите след 60-ата, а Кевин Строотман, Джефри Брума и Марк ван Бомел затрудниха Исаксон, който обаче бе блестящ и отрази ударите и на тримата играчи на гостите.

В другите две срещи от групата Унгария и Финландия завършиха 0:0 в Будапеща, а Молдова очаквано срази футболното джудже Сан Марино с 4:0.

Швеция - Холандия 3:2
1:0 Ким Калстрьом (14), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (23), 1:2 Дирк Каут (50), 2:2 Себастиан Ларсон (52-дузпа), 3:2 Ола Тойвонен (53)

Молдова - Сан Марино 4:0
1:0 Денис Змеу (30), 2:0 Симоне Бакиоки (62-автогол), 3:0 Александър Суворов (66), 4:0 Георге Андроник (87)

Унгария - Финландия 0:0