Иван Перишич вкара гол за Борусия (Дортмунд) малко преди да бъде изгонен при победата на германските шампиони с 2:0 над Вердер в мач от 9 кръг на Бундеслигата.

Перишич откри резултата в 42-ата минута, когато се освободи от защитника на “зелено-белите” Сократис Папастатопулос и стреля с мощен удар от границата на наказателното поле.

Хърватинът, който получи жълт картон за фаул срещу Папастатопулос четири минути преди попадението си, бе отстранен от терена след нова грубост срещу гръцкия бранител в 47-ата минута.

Защитникът на Борусия (Дортмунд) Патрик Овомойела отбеляза завръщането си след контузия с гол срещу бившия си клуб в 72-ата минута.

“Име неща, за които само може да мечтаеш. Само във футбола може да се случат подобни истории”, заяви Овомойела след края на мача.

“Жълто-черните”, който в сряда гостуват на Олимпиакос в Шампионската лига, се изкачиха на второто място след Байерн.

“Играхме много слабо”, коментира треньорът на Вердер Томас Шааф, чийто тим допусната първата си домакинска загуба от началото на шампионата.

Защитникът на бременци Налдо изигра първия си мач след 16-месечно лечение на контузия и можеше да се разпиша в 60-ата минута, но стреля над вратата при изпълнение на фаул./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
14.10.11
21:30 ч.
Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Иван Перишич (42), 0:2 Патрик Овомойела (72)
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен)
Баланс: 58 мача, 13 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 24равенства, 21 победи за Байер (Леверкузен)
15.10.11
19:30 ч.
Шалке 04 – Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 26 победи за Шалке 04, 23 равенства, 27 победи за Кайзерслаутерн