Байерн (Мюнхен) категорично надигра и разби у дома Херта (Берлин) с класическото 4:0 в среща от 9-ия кръг на германската Бундеслига. Така баварците не само се утвърдиха на лидерската позиция, но и удължиха до 12 мача сериите си с „чиста мрежа” и без загуба (б.р. 11 победи и едно нулево реми срещу Хофенхайм). Вратарят Мануел Нойер не е допускал гол вече 1108 минути.

Баварците си решиха мача срещу „Старата дама” от Берлин още в първия четвърт час след началния съдийски сигнал. Голмайсторът Марио Гомес даде началото в 5-ата минута за 1:0. След още 120-секудни централният бранител Жером Боатенг проби по дясното крило и центрира по земя към Франк Рибери, който отблизо не сгреши за 2:0. В спокойно темпо домакините стигнаха и до трети гол в 13-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер с удар от границата на наказателното поле бе точен за 3:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха, а и гостите не намериха подобаващ отговор на получените три гола в началото. След почивката картината на терена не се промени особено, като разгромът бе оформен с втория гол на Марио Гомес в 69-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рибери. До края на мача имаше време и своето завръщане на терена да отбележи възстановилият се от контузия хърватски национал Ивица Олич, заменил голмайстора Марио Гомес. След победата си Байерн остава начело в Бундеслигата след този кръг с недостижимите от никой 22 точки, докато Херта е 10-о място с 12 пункта.

В другите срещи от съботния следобед Щутгарт победи Хофенхайм с 2:0 в регионалното дерби на провинция Баден Вюртембер след голове на Шинджи Оказаки (48) и Павел Погребняк (77-дузпа), Борусия (М’гладбах) и Байер (Леверкузен) завършиха 2:2, Майнц 05 загуби у дома от Аугсбург с 0:1 и това се оказа първи исторически успех за новака в Бундеслигата, а Волфсбург надви Нюрнберг с 2:1.

След тези резултати на второ място във временното класиране излезе чудесно представящия се този сезон М’гладбах със 17 точки, следван от шампиона Дортмунд с 16 пункта. Победата на Щутгарт пък го изкачи до четвърта позиция с 16 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
14.10.11
21:30 ч.
Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Иван Перишич (42), 0:2 Патрик Овомойела (72)
15.10.11
16:30 ч.
Байерн – Херта 4:0
1:0 Марио Гомес (5), 2:0 Франк Рибери (7), 3:0 Бастиан Швайнщайгер (13), 4:0 Марио Гомес (69-дузпа)
Щутгарт – Хофенхайм 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (48), 2:0 Павел Погребняк (77-дузпа)
15.10.11
16:30 ч.
Волфсбург – Нюрнберг 2:1
1:0 Марио Манджукич (24), 1:1 Кристиан Айглер (70), 2:1 Марио Манджукич (83-дузпа)
15.10.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 2:2
0:1 Щефан Райнарц (20), 1:1 Марко Ройс (65), 2:1 Патрик Херман (72), 2:2 Андре Шюрле (87)
15.10.11
19:30 ч.
Шалке 04 – Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 26 победи за Шалке 04, 23 равенства, 27 победи за Кайзерслаутерн