Локомотив (София) победи с 2:0 Миньор в Перник в среща от 10-ия кръг на "А" група. По този начин "железничарите" прекъснаха серията си от четири поредни мача без успех.

Преслав Йорданов вкара и двата гола за тима на Антон Велков. За спеца това е първа победа след завръщането му начело на тима от "Надежда". Както е известно, Велков преди бе старши треньор и на Миньор (Перник). Сегашният наставник на "жълто-черните" Стойчо Стоев пък е работил в Локомотив (София).

Футболистите на Миньор започнаха много активно срещата, като още в 1-ата минута Том пропусна да открие резултата от изгодна позиция.

В следващите минути играта на терена бе равностойна, но гостите успяха да дочакат своя миг и в 37-ата минута поведоха. Преслав Йорданов вкара, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Миньор и се възползва от отлично подаване на Искрен Писаров - 0:1.

Малко преди края на първото полувреме Фарес Брахими пропусна да изравни след удар с глава.

В 56-ата "железничарите" удвоиха преднината си. Отново Йорданов наказа Иван Чворович. Нападателят на Локо (Сф) засече с глава центриране на Марчо Дафчев и вкара втория си гол в мача - 0:2.

Само 4 минути след това домакините намалиха резултата. Бразилецът Том се разписа, след като направи отлично двойно подаване с Крум Бибишков - 1:2.

"Жълто-черните" доминираха в заключителната фаза на двубоя. Включилият се на смяна Явор Въндев пропусна сам срещу Валентин Галев, а удар на Николай Христозов в 90-ата минута се отби в напречната греда.

За Локо (Сф) това е едва трета победа от началото на сезона в "А" група. След нея Тони Велков и момчетата му имат 11 точки и заемат 11-ото място. Миньор е с точка повече в актива си.

Срещата по минути
1 - Том пропусна отлична възможност за откриване на резултата. Байкал сгреши, след което Крум Бибишков изведе бразилския си съотборник, но той от изгодна позиция прати топката на сантиметри от дясната греда на вратата на Локо (Сф).
37 - topka_1.jpg ГОЛ! Гостите повеждат - 0:1! Преслав Йорданов бележи, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Миньор и получи добър пас от Искрен Писаров.
40 - Искрен Писаров се размина с центрираната от Кристиян Добрев топка в наказателното поле на домакините.
45 - Включилият се в атака защитник на Миньор Борислав Стойчев нанася удар с глава след центриране от корнер, кълбото профучава на сантиметри над вратата на "железничарите".
45 - Добавеното време е 1 минута.
45 - Край на първото полувреме.

56 - topka_1.jpg ГОЛ! Локо (Сф) удвоява преднината си в Перник - 0:2! Отново Преслав Йорданов бележи. Нападателят на гостите надскочи отбраната и с глава вкара след центриране на Марчо Дафчев.
59 - smqna.jpg Първа смяна за Миньор. Явор Въндев влиза в игра, Ивайло Стоянов напуска терена.
60 - topka_1.jpg ГОЛ! Домакините намаляват резултата - 1:2! Бразилецът Том праща топката в мрежата на гостите след като направи отлично двойно подаване с Крум Бибишков.