Барселона допусна Реал (Мадрид) да излезе начело в класирането на Примера дивисион, след като направи нулево равенство като домакин на Севиля, а Кралския клуб се наложи с 4:0 над Малага.

Каталунците можеха да вземат победата в добавеното време, но вратарят на госите Хави Варгас спаси дузпа, изпълнена от Лео Меси. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Андрес Иниеста. Варгас пък бе герой за андалусийци, след като спаси 9 опасни удара към вратата си.

Барселона контролираше топката в повече от 70% от игровото време, но не успя да пробие дисциплинираната защита на Севиля и безгрешния вратар на гостите.

Иниеста, Меси, Адриано и Давид Вия пропуснаха чисти положения за “блаугранас”, докато в 73-ата минута след удар на Андрес Иниест топката срещна напречната греда.

Страстите на терена обаче взеха връх в добавеното време. Федерико Фасио спъна Иниеста в наказателното поле. Отсъдената дузпа предизвика масово меле и протести. Фреди Кануте хвана Сеск Фабрегас за гушата, заради което получи червен картон. Фернандо Наваро бе отстранен заради бурни протести.

Забавянето на изпълнението на дузпата и пререканията явно разконцентрираха Лионел Меси и ударът му бе спасен от Варгас. Вратарят на Севиля за пети път през този сезон не допусна гол.

Реал (Мадрид) нямаше проблем срещу Малага за успеха с 4:0. Анхел ди Мария асистира за попадения на Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо. Португалецът добави още две попадения до края на първата част.

Успехът изкачи “белия балет” на първо място в класирането с точка аванс пред Барселона и на две пред Леванте, който по-късно днес гостува на Виляреал в преследване на шеста поредна победа./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
22.10.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Гранада 2:0
1:0 Давид Барал (5), 2:0 Андре Кащро (42)
Малага – Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Гонсало Игуаин (11), 0:2 Кристиано Роналдо (24), 0:3 Кристиано Роналдо (28), 0:4 Кристиано Роналдо (38)
Атлетико (Мадрид) – Майорка (ТВ +)
Баланс: 28 мача, 12 победи за Атлетико (Мадрид), 6 равенства, 10 победи за Майорка
Валенсия – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 152 мача, 61 победи за Валенсия, 35 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)