Удинезе надви на свой терен Сиена с 2:1 и временно пое водачеството в класирането. Още във 2-ата минута Душан Баста даде преднина на „фриуланите”, които запазиха аванса си до края на първата част. След почивката в 64-ата минута звездата на домакините Антонио Ди Натале се възползва от подаване на Армеро и покачи на 2:0. Гостите се върнаха в мача, след като в 77-ата минута Калайо изведе на чудесна позиция Франческо Болцони, който намали на 2:1. За повече обаче играчите на Сиена нямаха сили и си тръгнаха с празни ръце от Удине.

Така "фриуланите" излязоха начело във временното класиране с актив от 21 точки, след като гостуването на Ювентус срещу Наполи бе отложено и "бианконерите" нямат да могат още днес да си върнат лидерската позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
05.11.11
19:00 ч.
Палермо - Болоня 3:1
1:0 Еран Зехави (13), 2:0 Матиас Силвестре (52), 3:0 Йосип Иличич (75), 3:1 Гастон Рамирес (87)
05.11.11
21:45 ч.
Новара - Рома 0:2
0:1 Боян Къркич (72), 0:2 Пабло Освалдо (76)
Милан - Катания 4:0
1:0 Златан Ибрахимович (7-дузпа), 2:0 Робиньо (24), 3:0 Франческо Лоди (64-авт.), 4:0 Джанлука Дзамброта (72