Франк Лампард вкара единствения гол при победата на Англия с 1:0 над Испания в контролна среща на “Уембли”. Двубоят се игра пред малко повече от 87 хиляди зрители. Испанците отново имаха предимство във владението на топката, създадоха доста положения, но в крайна сметка си тръгнаха победени.

Лампард, който бе капитан в 90-ия си мач за националния отбор, вкара четири минути след почивката с глава. Той бе точен при добавката на удар на Дарън Бент с глава, който се отби от гредата. Фабио Капело даде шанс на повече млади футболисти, които демонстрираха добра игра в защита.

Това е поредната загуба за Испания в контролна среща с водещ европейски отбор. След като спечели световната титла през 2010 г., тимът на Висенте дел Боске допусна поражения от Португалия и Италия. Двубоят беше специален и за капитана на Испания – Икер Касияс, който изравни дългогодишен рекорд на Андони Субисарета по брой участия с националната фланелка. И двамата вратари вече имат по 126 мача.

Преди почивката и двата тима не създадоха много опасни положения. Англичаните играха по-затворено предвид класата на офанзивните футболисти на Испания.

В 49-ата минута бранителите пред влезлия на полувремето вратар за Испания Пепе Рейна не се подредиха добре и позволиха на Дарън Бент да ги надскочи и с глава да стреля в лявата греда зад стража. Пред голлинията най-съобразителен се оказа Франк Лампард, който с глава на празна врата откри резултата.

След попадението испанците заиграха в познатия си стил. В последните двайсетина минути срещата протече почти пред наказателното поле на Англия, но това не доведе до изравняване. Дел Боске пусна Торес, Фабрегас, Касорла и Хуан Мата, които усилиха офанзивната мощ. Най-деен беше Фабрегас, но той се отчете с 2-3 сериозни пропуска в края на мача. Преди това Давид Вия тресна гредата зад Джо Харт с акробатично изпълнение от границата на наказателното поле. Нападателят имаше още един шанс, но би покрай вратата.

Англия – Испания 1:0
1:0 Франк Лампард (49)

Англия: Джо Харт, Глен Джонсън, Фил Ягиелка, Джолиън Лескът, Ашли Коул, Фил Джоунс, (56-Джак Родуел), Скот Паркър (85-Кайл Уокър), Тио Уолкът (46-Стюърт Даунинг), Франк Лампард (57-Гарет Бари), Джеймс Милнър (76-Андрю Джонсън), Дарън Бент (63-Дани Уелбек)

Испания: Икер Касияс (46-Пепе Рейна), Серхио Рамос (74-Карлес Пуйол), Жерар Пике, Алваро Албелоа, Жорди Алба, Серхио Бускетс (64-Фернандо Торес), Шави (46-Сеск Фабрегас), Шаби Алонсо, Андрес Иниеста (74-Санти Касорла), Давид Вия, Давид Силва (46-Хуан Мата)