Германия разби Холандия с 3:0 в контролна среща, в която един срещу друг се изправиха два от фаворитите за титлата от европейското първенство през 2012 г.

Томас Мюлер, Мирослав Клозе и Месут Йозил бяха точни за “маншафта” пред 51 500 зрители на стадиона в Хамбург.

Мюлер даде аванс на домакинитев 15-ата минута, когато завърши прекрасна комбинация. Тони Кроос прати дълго центриране отляво в наказателното поле на Стекеленбург, а Клозе от въздуха намери бившия си съотборник в Байерн, който засече топката в долния ъгъл.

Мирослав Клозе вкара 63-ия си гол за националния отбор 11 минути по-късно, когато с глава засече центриране на Месут Йозил. Нападателят на Лацио вече е само на пет гола от рекорда на Герд Мюлер, който има 63 попадения за Германия.

Йозил направи аванса на германците класически в 66-ата минута. Мюлер проби отдясно, намери халфа на Реал (Мадрид), който размени пасове с Клозе, преди да прати топката във вратата./БЛИЦ