Наполи не успя да победи Лацио и след 0:0 се стигна до подялба на точките в мача им от 12-ия кръг на италианската Серия „А”.

През целия мач домакините държаха инициативата, но така и не успяха да материализират териториалното си превъзходство. В 50-ата минута Езекиел Лавеци от Наполи направи непростим пропуск, след като от непосредствена близост не успя да уцели вратата, пазена от Федерико Маркети. Четвърт час преди края пък Маркети се намеси решително след удар от въздуха на уругвайската звезда на Наполи Единсон Кавани. В 86-ата минута Маркети пак отрази удар на Кавани с глава. В последната минута Лавеци се опита от малък ъгъл да преодолее Маркети, но вратарят на Лацио бе на мястото си.

След подялбата на точките Лацио излезе начело във временното класиране с 22 точки. „Римските орли” имат точка повече от втория Милан и третия Удинезе, който е с мач по-малко. На четвърта позиция е Ювентус с 19 точки, но и два мача по-малко. Наполи е шести с 15 точки и с мач по-малко.