Атлетик (Билбао) спечели с 2:1 гостуването си на Севиля в мач от 13 кръг на Примера дивисион. Това бе петият пореден мач без победа за андалусийския гранд.

Андони Ираола даде аванс на баските още в 6-ата минута, но десет минути по-късно Севиля изравни чрез Хесус Навас. 20 минути преди края гостите стигнаха до победно попадение чрез Оскер де Маркос след асистенция на Икер Муниаин.

Атлетик (Билбао) продължава без загуба вече втори месец. Последното поражение на тима бе на 21 септември (0:1 от Малага). Успехът в Севиля изкачи баските на шесто място в класирането със 17 точки. Андалусийците са една позиция по-напред и една точка повече./БЛИЦ

Барселона – Сарагоса 4:0
1:0 Жерард Пике (18), 2:0 Лионел Меси (43), 3:0 Карлес Пуйол (54), 4:0 Давид Вия (75)
19.11.11
23:00 ч.
Валенсия – Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Карим Бензема (20), 0:2 Серхио Рамос (72), 1:2 Роберто Солдадо (75), 1:3 Кристиано Роналдо (79), 2:3 Роберто Солдадо (83)
20.11.11
13:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол 0:0
20.11.11
17:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Хетафе 2:1
0:1 Мику (35), 1:1 Оскар Трехо (45), 2:1 Начо Ново (90)
20.11.11
17:00 ч.
Осасуна – Райо Валекано 0:0
20.11.11
19:00 ч.
Севиля – Атлетик (Билбао) 1:2
0:1 Андони Ираола (6), 1:1 Хесус Навас (15), 1:2 Оскар де Маркос (71)
20.11.11
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 12 мача, 8 победи за Атлетико (Мадрид), 1 равенство, 3 победи за Леванте
Расинг (Сантандер) – Малага (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Расинг (Сантандер), 8 равенства, 17 победи за Малага

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.