Ерен Дердиок вкара хеттрик през миналия уикенд, а в петък се отчете с един гол за Байер (Леверкузен) при успеха с 2:0 над Хофенхайм в мач от 15 кръг на Бундеслигата. Това бе петият пореден мач за тима от “БайАрена” без загуба в германското първенство.

Сидни Сам вкара втория гол за “аспирините”, които вече изостават на четири точки зад лидерите Борусия (Дортмунд) и Борусия (Мьонхенгладбах).

Швейцарският нападател Дердийок, който вкара и трите гола за равенството 3:3 с Херта миналата събота, даде аванс на домакините след попадение с глава в 10-ата минута.

Вратарят на Хофенхайм Том Щарке успя само да избие силния удар на Андре Шюрле и Ерен Дерийок бе точен при добавката. Това бе шестият му гол от началото на сезона.

11 минути преди края на мача Сидни Сам увои, след като бе изведен зад гърба на защитата с дълъг пас от вратаря на Байер (Леверкузен) Бернд Лено.

“Аспирините” са шести в класирането с 25 точки. Борусия (Д) и Борусия (М), които в този кръг имат директен сблъсък са с по 29 точки. Байерн, който приема четвъртия Вердер, има 28.