Рома завърши 1:1 у дома срещу Ювентус в голямото дерби от 15-ия кръг на Серия „А”. Попадението за „римските вълци” отбеляза Даниеле Де Роси (6), след почивката Джорджо Киелини (61) донесе точката за „бианконерите”, които остават без загуба от началото на сезона.

Мачът на „Олимпико” започна страхотно за домакините, в чийто редици като титуляр започна капитанът Франческо Тоти, който през този сезон получава доста малко шансове за изява от старши треньора Луис Енрике. Още в 6-ата минута Тоти се отблагодари за гласуваното му доверие и с изпълнението си от ъглов удар намери на далечната греда Даниеле Де Роси, който отблизо не остави шансове за Джанлуиджи Буфон – 1:0. Любопитното е, че в този мач Даниеле Де Роси бе използван като защитник, след като Луис Енрике имаше доста кадрови проблеми в тази зона. Гостите отговориха в следващата атака, при която Симоне Пепе имаше шанс за изравняване, но стреля встрани от вратата на холандския национал Маартен Стекеленбург, който в 24-ата минута се намеси решително и след удар на Марсело Естигарибия. До края на полувремето и двата тима имаха своите възможности, но ударите на различни техни играчи бяха неточни.

След почивката играчите на „Старата госпожа” упражниха натиск в търсена на изравнително попадение, докато домакините чакаха своя момент на контраатаки. Така се стигна до 61-ата минута, в която Естигарибия се опита да стреля, но се получи пас към Джорджо Киелини, който с глава прехвърли излезлия напред Стекеленбург за 1:1. В ответната атака чилийският защитник на гостите Видал повали резервата Фабио Симплисио в наказателното поле и реферът Даниеле Орсато отсъди дузпа. Франческо Тоти обаче не успя да се разпише от бялата точка, след като Джанлуиджи Буфон отрази удара. От тук до края на мача и двата тима се опитаха да стигнат до победата, но нови голове не паднаха и така се стигна до подялба на точките.

След ремито Юве се върна на върха с 30 точки, докато Рома се изкачи до девета позиция с 18 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
10.12.11
19:00 ч.
Лече - Лацио 2:3
1:0 Давид Ди Микеле (12-дузпа), 1:1 Мирослав Клозе (28), 1:2 Лорик Кана (47), 2:2 Стефано Ферари (59), 2:3 Мирослав Клозе (87)
10.12.11
19:00 ч.
Сиена - Дженоа 0:2
0:1 Марко Роси (57), 0:2 Родриго Паласио (90+2)
10.12.11
21:45 ч.
Интер - Фиорентина 2:0
1:0 Джампауло Пацини (41), 2:0 Юто Нагамото (49)
Аталанта - Катания 1:1
0:1 Никола Легроталие (17), 1:1 Симоне Тирибоки (71)
11.12.11
16:00 ч.
Болоня - Милан 2:2
1:0 Марко ди Вайо (11), 1:1 Кларънс Зеедорф (16), 1:2 Златан Ибрахимович (72-дузпа), 2:2 Алесандро Диаманти (73)