Астън Вила падна у дома с 0:2 от Ливърпул в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Българският национал Стилиян Петров игра 90 минути за тима от Бирмингам, който отстъпи на "мърсисайдци" и заема 10-ото място във временното класиране с 19 точки.

Попаденията за Ливърпул вкараха Крейг Белами в 11-ата минута и Мартин Шкъртел в 15-ата. Благодарение на успеха Кени Далглиш и момчетата му събраха 29 точки и се изравниха с Арсенал, който по-късно днес гостува на Манчестър Сити.

И в днешната среща "мърсисайдци" пропуснаха множество голови положения, а на два пъти и гредите предотвратиха попадение във вратата Брад Гузан. И при двата случая ударите бяха на Луис Суарес.

Първата опасност беше създадена от играчите на Астън Вила. В 8-ата минута Емил Хески беше изпуснат от бранителите на Ливърпул и засече с глава центрираната от Марк Олбрайтън топка отдясно, но слабият му удар не затрудни Пепе Рейна.

Три минути по-късно "мърсисайдци" откриха резултата. Стюърт Даунинг центрира от ъглов удар, след което Джонджо Шелви продължи триково с пета към вратата, Суарес стреля също с петa, Брад Гузан изби, но Белами посрещна кълбото и отблизо го прати в мрежата - 0:1.

В 15-ата гостите удвоиха преднината си. Този път Белами изпълни корнер, след който Шкъртел засече точно с глава - 0:2.

До почивката Стенли и съотборниците му пропуснаха няколко положения пред вратата на Рейна. В началото на второто полувреме Луис Суарес се отчете с отличен индивидуален пробив, след което стреля, но право в напречната греда. Малко след това Гузан отрази опасен удар на Глен Джонсън.

Нова греда, отново след удар на Суарес, спаси Астън Вила в 59-ата минута. Последва пропуск на Чарли Адам, а резултатът 0:2 се запази до края на двубоя, игран пред 37 460 зрители на "Вила Парк".

Евертън – Норич 1:1
0:1 Грант Холт (28), 1:1 Леон Озмън (82)
17.12.11
17:00 ч.
Фулъм – Болтън 2:0
1:0 Клинт Демпси (33), 2:0 Брайън Руис (34)
17.12.11
17:00 ч.
Нюкасъл – Суонзи 0:0
17.12.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Сток Сити 1:2
1:0 Стивън Хънт (17-дузпа), 1:1 Кевин Дойл (58-авт.), 1:2 Питър Крауч (70)
17.12.11
19:30 ч.
Уигън – Челси 1:1
0:1 Даниел Стъридж (59), 1:1 Жорди Гомес (88)
18.12.11
14:00 ч.
КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Уейн Рууни (1), 0:2 Майкъл Карик (56)
18.12.11
16:05 ч.
Астън Вила – Ливърпул 0:2
0:1 Крейг Белами (11), 0:2 Мартин Шкъртел (15)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 166 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 84 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.