Шоуто на НБА се завърна, след като феновете с месеци следяха развитието на преговорите по време на локаута. В Коледната вечер редовният сезон започна, а шампионът Далас Маверикс допусна домакинска загуба с 94:105 от Маями Хийт. Двата тима повториха финала от миналия сезон. Комисионерът на НБА Дейвид Стърн беше в залата и бе освиркан от публиката по време на речта си за откриването на първенството.

Леброн Джеймс се отчете с 37 точки, 10 борби и 6 асистенции за Маями. Далас загуби само с 11 точки, но крайният резултат не отразява истинското превъзходство на “горещите” в мача. Шампионите изоставаха с 15 точки след първата част, с 21 точки на полувремето и с 35 точки в началото на третата четвърт. Играчите на Маями вкараха минимум 30 точки в първите три части на мача.

Дуейн Уейд вкара 26 пункта и записа 8 борби и 6 асистенции, като Маями потвърди статута си на фаворит за титлата. Юдонис Хаслем добави 9 точки и 14 борби. Джейсън Тери бе най-резултатен за Далас с 23 точки. Дирк Новицки наниза 21 точки. Шоун Мериън се отчете с 12, а Делонте Уест вкара 10 в дебюта си за Маверикс.