Райо Валекано победи Севиля с 2:1 в мач от 18 кръг на Примера дивисион, който ознаменува завръщането на Хосе Антонио Рейес в състава на андалусийския тим. Малкият мадронски тим пък сложи край на серията си от четири поредни загуби.

Мичу даде аванс на домакините в края на първото полувреме, когато се разписа с глава. Раул Тамудо удвои в 51-ата минута, овладявайки дълъг пас и с едно докосване прати топката в мрежата.

Десет минути по-късно защитникът Жулиен Ескюде върна едно попадение за Севиля. В последните минути на мача гостите можеха да стигнат до равенството, но Алваро Негредо от воле би над вратата.

Рейес, който започна кариерата си в Севиля, се завърна в родния си клуб в четвъртък, когато бе финализиран трансфера му от Атлетико (Мадрид). Той започна като титуляр и в 77-ата  минута бе заменен от Пьотър Троховски.

Реал (Мадрид) - Гранада 5:1
1:0 Карим Бензема (19), 1:1 Мануел Рико (22), 2:1 Серхио Рамос (34), 3:1 Гонсало Игуаин (47), 4:1 Карим Бензема (50), 5:1 Кристиано Роналдо (89)