Световният №3 и четирикратен шампион в Мелбърн Роджър Федерер намери място в четвъртия кръг на Открито първенство на Австралия по тенис. 30-годишният швейцарец надделя със 7:6, 7:5, 6:3 над 32-годишния хърватски гигант Иво Карлович.

Това бе 10-ата победа на Федерер срещу този съперник, като швейцарецът има само едно поражение от хърватина до момента.

Карлович направи 15 аса в мача - 6 повече от Федерер, но те не му стигнаха дори за сет. Федерер реализира 55 уинъра срещу 40 за Карлович, а при непредизвиканите грешки предимството на швейцареца също бе осезаемо - само 13 срещу 35 за гиганта.

Федерер вече е на две победи от евентуален сблъсък с големия си съперник Рафаел Надал. Двамата могат да се срещнат на полуфиналите в Мелбърн. Разбира се, за да се случи това, левичарят от Манакор също трябва да спечели следващите си две срещи.

На 1/8-финалите съперник на Федерер ще бъде победителя от двубоя между младия представител на домакините Бърнард Томич и украинеца Александър Долгополов.