Фаворитът за титлата в Бундеслигата Байерн допусна издънка на старта на пролетния полусезон и в мач от 18 кръг загуби с 1:3 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Баварците почнаха и есенния дял на шампионата с поражение от “жребците” с 0:1.

Борусия тероризираше защитата на Байерн с опасни контраатаки, докато гостите от Мюнхен не успяха да създадат опасни голови положения в отсъствието на наказания Франк Рибери.

Тимът от Мьонхенгладбах, който едва се спаси от изпадане през миналия сезон, откриха резултата в 11-ата минута след гаф на Мануел Нойер. Неточен пас на вратаря намери Марко Ройс, който с удар от 30 метра вкара 10-ия си гол за сезона.

Малко по-късно стражът на домакините Марк-Андре тер Щеген изби опасен удар с глава на Марио Гомес. В 41-ата минута Борусия удвои аванса си при контраатака. Дълъг пас на Майк Ханке намери Патрик Херман, който простреля Нойер.

В 71-ата минута нова контраатака на домакините доведе до трето попадение във вратата на Байерн. Херман се озова в голова ситуация след пас на Ройс, заобиколи Нойер и прати топката във вратата. Пет минути по-късно Бастиан Швайнщайгер върна едно попадение за гостите, но баварците не успяха да стигнат до нов гол до края на мача.

“Вторият гол, който падна точно преди почивката, се оказа решаващ. Трудно беше да се върнем в мача след това”, заяви треньорът на Байерн Юп Хайнкес.

“Моят отбор се представи превъзходно. Изиграхме чудесен мач в тактическо отношение”, обяви наставникът на Борусия Люсиен Фавър.

Поражението не беше единствената лоша вест за баварците. Бранителят Даниел ван Буйтен бе заменен принудително в 76-ата минута. Предполага се, че белгийският национал е със счупена метатарзална кост и ще бъде извън игра за няколко седмици.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
20.01.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн 3:1
1:0 Марко Ройс (11), 2:0 Патрик Херман (41), 3:0 Патрик Херман (71), 3:1 Бастиан Швайнщайгер (76)
16:30 ч.
Волфсбург - Кьолн (Евроспорт 2 България)
19:30 ч.
Кайзерслаутерн - Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 32 победи за Кайзерслаутерн, 21 равенства, 32 победи за Вердер
22.01.12
16:30 ч.
Хамбургер - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 31 победи за Хамбургер, 26 равенства, 31 победи за Борусия (Дортмунд)
22.01.12
18:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Майнц 05 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Байер (Леверкузен), 2 равенства, 5 победи за Майнц 05

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.