Чехът Томаш Бердих наниза 28 аса при успеха над номер 10 Николас Алмагро (Испания) с 4:6, 7:6, 7:6, 7:6 след почти четири часа игра. Алмагро спечели първия сет след пробив в седмия гейм, но след това загуби следващите три тайбрека. Към края испанецът удари Бердих по ръката с топката при воле на мрежата и след края на мача чехът отказа да го поздрави.

На 1/4-финалите Бердих ще се изправи срещу Рафаел Надал, който по-рано днес разби с 3:0 сета Фелисиано Лопес.

Поставеният под номер 11 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класира за втори път в кариерата си за четвъртфиналите след безапелационна победа над германеца Филип Колшрайбер с 6:4, 6:2, 6:1 за малко повече от два часа. Следващият съперник на Дел Потро ще бъде победителят от мача между четирикратния шампион и номер 3 в схемата Роджър Федерер (Швейцария) и Бърнард Томич (Австралия)./БЛИЦ