Реал (Мадрид) победи у дома Атлетик (Билбао) с 4:1 в среща от отложения заради стачка на играчите през август миналата година първи кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха с гол на Фернандо Йоренте (13), но „белият балет” обърна нещата с попадения на Марсело (25), Кристиано Роналдо (47-дузпа, 67-дузпа) и Хосе Кайехон (86)

След равностойни начални минути на „Сантяго Бернабеу” гостите от Билбао изригнаха в 13-ата минута, когато организира страхотна контраатака, завършена по перфекте начин от Фернандо Йоренте. Той засече центриране отдясно и с мощен удар прати топката в мрежата за 0:1. Голът стъписа домакините и баските можеха да увеличат преднината си, но ударът на Муниаин бе избит от Касияс. При добавката след това Оскар де Маркос стреля в аут на почти празна врата. В 25-ата минута чудесна многоходова атака на домакините завърши с двойно подаване между Марсело и Бензема, след което бразилецът вкара за 1:1. В 39-ата минута Йоренте бе близо до втория си гол в мача, но пропусна сам срещу Касияс, стреляйки в аут.

Само 30 секунди след почивката Андер Итураспе фаулира Кака в собственото си наказателно поле и последва дузпа, реализирана хладнокръвно от Кристиано Роналдо за 2:1. В 66-ата минута Йозил навлезе опасно в наказателното поле на баските, където бе съборен, а при продължилата игра Бензема вкара гол. Той обаче не бе зачетен, тъй като съдията отсъди дузпа за нарушението срещу Йозил, а Роналдо отново бе точен от бялата точка за 3:1. За фаула си срещу германския национал Оскар де Маркос получи червен картон и гостите доиграха мача в намален състав. Малко след това и Йозил вкара гол, отменен заради засада. Влезлият като резерва Гонсало Игуаин направи страхотен пропуск в 76-ата минута, след като финтира вратаря на гостите, а след това стреля в страничната греда. В 86-ата минута обаче аржентинецът се реваншира, след като даде страхотен пас към Хосе Кайехон, който разстреля Ирайсос за крайното 4:1.

След победата Реал (Мадрид) събра 49 точки и остана на върха във временното класиране с 5 пункта преднина пред Барселона. Атлетик (Билбао) е седми с 26 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 1 КРЪГ
21.01.12
19:00 ч.
Расинг Сантандер - Хетафе 1:2
1:0 Кристиан Стуани (13), 1:1 Хайме Гавилан (26), 1:2 Николас Федор (83)
21.01.12
19:00 ч.
Еспаньол - Гранада 3:0
1:0 Раул Баена (26), 2:0 Жоан Верду (45-дузпа), 3:0 Руи Фонте (80)
21.01.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) 0:4
0:1 Фалкао (3-дузпа), 0:2 Адриан (47), 0:3 Фалкао (83), 0:4 Фалкао (90)
Осасуна - Валенсия 1:1
0:1 Роберто Солдадо (84), 1:1 Лоло (90+1)
Малага - Барселона 1:4
0:1 Лионел Меси (33), 0:2 Алексис Санчес (48), 0:3 Лионел Меси (51), 0:4 Лионел Меси (81), 1:4 Хосе Рондон (85)
22.01.12
20:45 ч.
Леванте - Сарагоса 0:0
22.01.12
22:30 ч.
Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 4:1
0:1 Фернандо Йоренте (13), 1;2 Марсело (25), 2:1 Кристиано Роналдо (47-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (67-дузпа), 4:1 Хосе Кайехон (86)
23.01.12
22:00 ч.
Виляреал - Спортинг (Хихон) (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 6 победи, 1 победа за Виляреал, 2 равенства, 3 победи за Спортинг (Хихон)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.