Виктория Азаренка спечели първата си титла от Големия шлем, след като триумфира на Аустрелиън Оупън. Тенисистката от Беларус победи Мария Шарапова с 6:3, 6:0 и взе не само трофея, но излезе и начело в световната ранглиста.

22-годишната Азаренка демонстрира отлична работа с крака и с бързо придвижване по корта, тъй като и двете с Шарапова си разменяха мощни удари от началната линия.

Рускинята направи пробив още в първия гейм в мача и поведе с 2:0, но Азаренка спечели 12 от следващите 13 гейма, включително последните девет. Победната точка за Азаренка дойде, след като Шарапова прати топката в мрежата от бекхенд.

Победата на състезателката от Беларус дойде след 1 час и 22 минути игра, а Виктория Азаренка продължава да няма загуба от началото на 2012 година./БЛИЦ