Слабакът Лече сложи край на серията на Интер от седем поредни победи за първенство и се наложи над “нерадзурите” с 1:0 в мач от 20 кръг. Две попадения на гостите дори бяха отменени.

Интер можеше да поведе в резултата в 10-ата минута, когато вратарят Бенаси опита за излъже Диего Милито в собственото си наказателно поле. Той обаче имаше късмет, че ъгълът бе твърде малък за аржентинеца, който не успя да прати топката в празната врата.

В 40-ата минута Гилермо Джакомаци донесе победата на домакините, когато спря на гърди центриране на Масимо Одо и прати топката във вратата с удар от воле. Само минути по-късно Жулио Сезар предотврати втори гол във вратата си след удар на Давид ди Микеле.

След почивката два гола на Интер бяха отменени. Първо попадение на Естебан Камбиасо не бе зачетено заради засада, а в 71-ата минута, също заради засада, не бе признат гол на Диего Милито.

Дженоа рискуваше пропилее аванс от три гола в последните минути, но все пак стигна до победата с 3:2 над Наполи. “Грифоните” поведоха с 3:0 до 70-ата минута след два гола на Родриго Паласио и един на Алберто Джилардино. Единсон Кавани и Есекил Лавеци се разписаха за гостите в последните 10 минути.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 20 КРЪГ
28.01.12
19:00 ч.
Катания - Парма 1:1
1:0 Гонсало Бергесио (34), 1:1 Франческо Модесто (44)
28.01.12
21:45 ч.
Ювентус - Удинезе 2:1
1:0 Алесандро Матри (42), 1:1 Флоро Флорес (56), 2:1 Алесандро Матри (62)
29.01.12
13:30 ч.
Фиорентина - Сиена 2:1
1:0 Стеван Йоветич (4), 2:0 Чезаре Натали (63), 2:1 Емануеле Калайо (88-дузпа)
Рома - Болоня 1:1
0:1 Марко ди Вайо (56), 1:1 Миралем Панич (62)
Киево - Лацио 0:3
0:1 Андерсон Ернанеш (21), 0:2 Мирослав Клозе (87), 0:3 Мирослав Клозе (89)
29.01.12
16:00 ч.
Дженоа - Наполи 3:2
1:0 Родриго Паласио (31), 2:0 Алберто Джилардино (36), 3:0 Родриго Паласио (70), 3:1 Единсон Кавани (81), 3:2 Есекил Лавеци (82)