Интер загуби трети пореден мач в Серия “А”, след като отстъпи с 0:3 като домакин на Болоня в мач от 22 кръг. В края на мача феновете на “нерадзурите” призоваха за завръщането на Жозе Моуриньо, а президентът Масимо Морати си тръгна 10 минути преди края и не видя третия гол във вратата на отбора.

Интер, който спечели само една точка в последните си 5 мача, имаше предимство през по-голямата част от мача, но бе наказан при контраатаките на гостите от Болоня.

Марко ди Вайо вкара два гола за две минути преди почивката, като вторият падна след груба грешка на защитника Андреа Ранокия. Роберт Акуафреска добави трето попадение за гостите в края на мача.

“Нерадзурите” паднаха до шесто място в класирането с 36 точки, но може да загубят още една позиция, ако Рома победи Парма в неделя. Интер изостава на 6 точки зад Лацио в битката за третото място в класирането, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига.