Борусия (Мьонхенгладбах) и Хамбургер завършиха 1:1 в първия мач от 23-я кръг на Първа Бундеслига. Така Борусия пропиля чудесна възможност да се изравни на първото място заедно с Борусия (Дортмунд), а Хамбургер записа своето 9-о равенство от началото на сезона.

Мачът започна равностойно, като двата тима трудно създаваха опасни положения пред вратата на съперника. Едва в 28-ата минута Игор Де Камарго успя да застраши мрежата на гостите, но стреля право във вратаря.

В края на първото полувреме, точно преди съдията да прати двата тима на почивка, падна първото попадение в мача. След пряк свободен удар, в 45-ата минута, Майк Ханке откри резултата с глава, но останаха съмнения за засада.

В 56-ата минута след центриране от корнер футболист на Хамбургер свали тотката, а Толгай Али Арслан от непосредствена близост се оформи крайното 1:1.

Борусия (Мьонхенгладбах) остава на второто място в подреждането с 47 точки, с две по-малко от лидера Борусия (Дортмунд). Хамбургер се изкачи на 8-а позиция с 27 точки, колкото има и Волфсбург.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
24.02.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Хамбургер 1:1
1:0 Майк Ханке (45), 1:1 Толгай Али Арслан (55)