Леванте се върна на победния ход в Примера дивисион. Отборът от Валенсия спечели с 2:1 като гост срещу Еспаньол в мач от 25-ия кръг на шампионата. Това е първи успех за Леванте за 2012 година в първенството. За последно тимът спечели на 10 декември срещу Севиля с 1:0. През новата година тимът има само две победи – за Купата на Краля срещу Ла Коруня и Алкоркон. Въпреки лошата серия Леванте се задържа в челото на класирането и е на четвърто място с 35 точки преди останалите двубои от кръга. Гостите от Валенсия първи откриха резултата с гол на Валдо в 24-ата минута, домакините изравниха в 75-ата минута чрез Калу Уче, но Рубен Суарес в 89-ата минута донесе успеха на Леванте. След поражението Еспаньол остава на 7-а позиция с 33 точки, но може да бъде задминат след останалите двубои от кръга./БЛИЦ