Виляреал и Атлетик (Билбао) не излъчиха победител в зрелищен мач от 25-ия кръг на Примера дивисион, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра пред 22 000 зрители на "Ел Мадригал". Те станаха свидетели на доста интригуващ сблъсък, в който паднаха 3 гола в рамките на по-малко от 6 минути.

Първо в 11-ата Маркос Сена откри за "жълтата подводница", но гостите от Билбао стигнаха до пълния обрат през второто полувреме. В 62-ата появилият се на смяна след почивката Фернандо Йоренте изравни, а в 66-ата Маркел Сасуета също се разписа във вратата на домакините, пазена от Диего Лопес - 1:2. Не бяха изминали и 120 секунди, когато Нилмар оформи крайното 2:2.

Така тимът на Марсело Биелса загуби 4-ото си място, но остава в битката за Шампионската лига. Атлетико (Билбао) вече е 5-и с 34 точки, докато Виляреал е на 17-ата позиция с 27.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
25.02.12
19:00 ч.
Расинг (Сантандер) - Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Давид Барал (42), 1:1 Кристиан Стуани (74-дузпа)
Малага - Сарагоса 5:1
0:1 Карлос Аранда (23), 1:1 Себастиан Фернандес (45+1), 2:1 Пауло Да Силва (67-автогол), 3:1 Мартин Демикелис (77), 4:1 Иско (79), 5:1 Хосе Рондон (88)
25.02.12
23:00 ч.
Еспаньол - Леванте 1:2
0:1 Валдо (24), 1:1 Калу Уче (75), 1:2 Рубен Суарес (89)
26.02.12
13:00 ч.
Виляреал - Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Маркос Сена (11), 1:1 Фернандо Йоренте (62), 1:2 Маркел Сасуета (66), 2:2 Нилмар (68)
26.02.12
17:00 ч.
Райо Валекано - Реал (Мадрид) (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 25 мача, 4 победи за Райо Валекано, 3 равенства, 18 победи за Реал (Мадрид)
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Барселона (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 149 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 34 равенства, 63 победи за Барселона

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.