ЦСКА спечели дербито с Марица, а “Левски” надви Спартак (Вн) във финалите на волейболното първенство при дамите в зала “Христо Ботев”. В тях участват четирите най-добри тима от редовния сезон, като в първата фаза се срещат на принципа всеки срещу всеки.

“Червените”, които са шампионки от миналия сезон, надвиха “жълтите” с 3:1 гейма (25:22, 20:25, 25:21, 25:21).

По-рано дамите на “Левски”, които не допуснаха загуба в редовния сезон, спечелиха срещу Спартак с категоричното 3:0 гейма (25:8, 25:15, 25:10).

Според програмата утре се срещат двата столични тима и вечното дерби със сигурност ще предизвика сериозен интерес.

Програма на турнира
27 февруари, 14:00 часа: “Левски Волей” – Спартак (Варна) 3:0 (25:8, 25:15, 25:10)
27 февруари, 16:00 часа: ЦСКА – Марица (Пловдив) 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:21).
28 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – Марица (Пловдив)
28 февруари, 16:00 часа: “Левски Волей" – ЦСКА
29 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – ЦСКА
29 февруари, 16:00 часа: :Левски Волей" – Марица

Регламент
Отборите играят по системата всеки срещу всеки. След това победителят среща в полуфинален плейоф четвъртия, а втория мери сили с третия. В плейофите се играе до две победи от три мача. Спечелилите ги се срещат на финала, който също се играе до два успеха от три двубоя.

Датите и часовете на полуфиналните и финалните сблъсъци ще бъдат определени допълнително.