“Левски Волей” записа четвърта поредна победа над ЦСКА при жените във волейбола през сезон 2011/12. Дамите в синьо спечелиха дербито с категоричното 3:0 (25:23, 25:18, 25:14) в мач от финалите на шампионата, които се провеждат в зала “Христо Ботев”. В тях участват четирите най-добри тима от редовния сезон.

По-рано днес Марица надви Спартак (Варна) с 3:1 гейма (26:24, 25:27, 25:12, 27:25). “Левски” води в класирането с 2 победи, ЦСКА и Марица са с по 1, а Спартак има две поражения.

През този сезон статуквото в шампионата се промени. След две поредни титли и купи “червените” се представят слабо, а “сините” не допуснаха поражение в редовния сезон. “Левски Волей” надви ЦСКА с 3:2 като домакин и 3:0 като гост в първенството и взе мача от турнира за Купата също с 3:0 гейма. Трофеят беше спечелен от Марица.

Програма на турнира
27 февруари, 14:00 часа: “Левски Волей” – Спартак (Варна) 3:0 (25:8, 25:15, 25:10)
27 февруари, 16:00 часа: ЦСКА – Марица (Пловдив) 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:21).
28 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – Марица (Пловдив) 1:3 (24:26, 27:25, 12:25, 25:27)
28 февруари, 16:00 часа: “Левски Волей" – ЦСКА 3:0 (25:23, 25:18, 25:14)
29 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – ЦСКА
29 февруари, 16:00 часа: "Левски Волей" – Марица

Регламент
Отборите играят по системата всеки срещу всеки. След това победителят среща в полуфинален плейоф четвъртия, а втория мери сили с третия. В плейофите се играе до две победи от три мача. Спечелилите ги се срещат на финала, който също се играе до два успеха от три двубоя.

Датите и часовете на полуфиналните и финалните сблъсъци ще бъдат определени допълнително.