Райо Валекано обърна у дома Расинг (Сантандер) с 4:2 в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи до осмото място във временното класиране. Още в 3-ата минута вратарят на гостите Тоньо получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко на терена. Въпреки това кантабърци поведоха с комфортна преднина от 2 гола, след като Торехон и Колса се разписаха съответно в 9-ата и 28-ата минути. Асистенциите и за двете попадения бяха дело на Стуани. В последната минута на първата част Мичу намали на 1:2 след пас на Пити. След почивката отново Мичу бе точен за 2:2 в 64-ата минута, а домакините стигнаха до пълния обрат с гол на Раул Тамудо три минути по-късно след пас на Диего Коста. В 72-ата минута Пити оформи крайното 4:2, а Диего Коста записа втора асистенция. С успеха си Райо Валекано събра 34 точки и е на осмо място, докато Расинг (Сантандер) е в опасната зона на 18-а позиция с 24 пункта.

В същото време Хетафе загуби у дома от Малага с 1:3. В 42-ата минута домакините от едноименното мадридско предградие поведоха, след като Диего Кастро получи извеждащо подаване от Хуан Валера и се разписа за 1:0. След почивката обаче андалусци стигнаха до пълния обрат след попадения на Елисеу в 57-ата минута, Жереми Тулалан в 82-ата минута и Санти Касорла във втората минута на добавеното време. След победата си Малага излезе на четвърто място с 37 точки, а Хетафе 15-а позиция с 29 пункта.

Майорка и Осасуна пък поделиха точките след 1:1. Памплонци поведоха на своя „Иберостар” с гол на Сейхудо в добавеното време на първата част за 0:1. След почивката в 73-ата минута Техера даде извеждащ пас към Нсуе, който оформи крайното 1:1. Осасуна е на шесто място с 35 точки, докато Майорка е на 14-а позиция с 29 пункта.

Хетафе – Малага 1:3
1:0 Диего Кастро (42), 1:1 Елисеу (57), 1:2 Жереми Тулалан (82), 1:3 Санти Касорла (90+2)
03.03.12
19:00 ч.
Райо Валекано – Расинг (Сантандер) 4:2
0:1 Торехон (9), 0:2 Колса (28), 1:2 Мичу (45), 2:2 Мичу (64), 3:2 Раул Тамудо (67), 4:2 Пити (72)
03.03.12
21:00 ч.
Барселона – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 47 победи за Барселона, 17 равенства, 15 победи за Спортинг (Хихон)
03.03.12
23:00 ч.
Севиля – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 133 мача, 41 победи за Севиля, 43 равенства, 49 победи за Атлетико (Мадрид)
04.03.12
13:00 ч.
Сарагоса – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 21 мача, 6 победи за Сарагоса, 7 равенства, 8 победи за Виляреал
04.03.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 129 мача, 53 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 44 победи за Реал Сосиедад
Реал (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 153 мача, 90 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 35 победи за Еспаньол