Челси постигна изключително трудно домакинска победа срещу Сток Сити с минималното 1:0 в среща от 28-ия кръг на английската Висша Лига. Единственото и победно попадение за "сините" вкара Дидие Дрогба (68).

Играчите на Роберто Ди Матео, който направи официален дебют начело на Челси във Висшата лига, взеха инициативата още от самото начало, докато гостите от Сток Сити дебнеха своите шансове на контраатака. В 25-ата минута нападателят от Ямайка Рикардо Фулър получи директен червен картон и гостите останаха с човек по-малко. Това трябваше допълнително да улесни задачата на домакините, но те така и не успяха да поведат до края на първото полувреме. „Сините” от Лондон на два пъти удариха напречната греда след удар с глава на Гари Кейхил и изстрел отблизо на колегата му в отбраната Бранислав Иванович.

След почивката Челси засили натиска си и в крайна сметка успя да материализира превъзходството си. В 68-ата минута влезлият като резерва на мястото на Раул Мейрелеш още през първото полувреме Хуан Мата даде извеждащо подаване към Дидие Дрогба, който финтира блестящия до този момент вратар на гостите Асмир Бегович и вкара за 1:0. Противно на очакванията след този гол „грънчарите” се активизираха и се опитаха до края на мача да стигнат до равенството, но така и не успяха да огорчат вратаря на домакините Петър Чех. В 87-ата минута Челси за трети път удари гредата след изстрел на Хуан Мата. При добавката Даниел Стъридж вкара гол, но той бе отменен заради засада.

В крайна сметка Челси се поздрави с победата, но въпреки това остава на пето място във временното класиране с 49 точки и по-лоша голова разлика от четвъртия Арсенал, който също е с 49 пункта, но и мач по-малко. Сток Сити е на 10-а позиция с 36 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ
10.03.12
14:45 ч.
Болтън - КПР 2:1
1:0 Дарън Пратли (37), 1:1 Джибрил Сисе (48), 2:1 Иван Класнич (86)
Уулвърхемптън - Блекбърн 0:2
0:1 Дейвид Хойлет (43), 0:2 Дейвид Хойлет (69)